Awans do półfinału Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Awans do półfinału Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Uczniowie  Zespołu Szkół Licealnych,  systematycznie biorą udział w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Od lat zajmują wysokie lokaty, między innymi w Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH.

Miło nam poinformować, że również w tym roku do półfinału XIII Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki i matematyki  zakwalifikowało się trzynaścioro  uczniów.

Są to:

z matematyki – Piotr Berestka (3c),  Krystian Gomula (3f),  Karolina Murzyn (2c),  Grzegorz Kozyra (3c), Sebastian Król (3c), Dominik Majewski (3c), Łukasz Pysz (3c), Jan Ryfa (3d),  Kamil Szczęch (3c), Tomasz Wojnar (3d); z  fizyki – Dominik Majewski (3c), Jakub Rogulski (3c), Krystian Sitarz (2c)

Serdecznie gratulujemy uczniom, nauczycielom: Elżbiecie Naróg, Małgorzacie Karaś, Agnieszce Lizak, Bogdanowi Wójtowiczowi i Agnieszce Burdzie oraz życzymy jak najlepszych wyników i awansu do finału olimpiady.

Ogólnopolska olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Europejskiej  Organizacji Badań Jądrowych CERN w Szwajcarii

Agnieszka Burda