Drugie miejsce w wojewódzkim konkursie Przedsiębiorczość w praktyce

Drugie miejsce w wojewódzkim konkursie Przedsiębiorczość w praktyce

6 czerwca 2017 r. w Sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbył się finał II edycji konkursu „Przedsiębiorczość w praktyce”.
W konkursie wzięło udział 26 szkół z całego regionu. Do finału zakwalifikowało się 6 najlepszych zespołów . Z naszej szkoły był to zespół w składzie: Jakub Śmiałek III TE , Dominika Uchacz III TE, Izabela Dec III TE.
Podczas ostatecznej rozgrywki uczniowie musieli przedstawić i obronić biznesplan wymyślonej przez siebie firmy. Pomysły oceniane były przez przedstawicieli m.in. Narodowego Banku Polskiego, Izby Skarbowej w Rzeszowie, Oddziału ZUS w Rzeszowie, Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej.

Dominika Uchacz – Nasz kolega Kuba akurat jest tancerzem i pomyśleliśmy, że to będzie coś nowego, że stworzymy szkołę tańca. Można też pomóc osobom ,które mają mało ruchu.
Jakub Śmiałek-Przedsiębiorstwo AllAboutSwing.pl, to szkoła tańca, prowadzona w formie spółki cywilnej o charakterze usługowo-rekreacyjnym mająca na celu wzrost aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, oraz osób dorosłych. Zidentyfikowaliśmy problem lokalnej społeczności, którym są choroby cywilizacyjne i chcemy im zapobiegać.

Izabela Dec- każdy miał przydzielone zadania Kuba z racji swoich umiejętności otrzymał rolę trenera, Dominika zajęła się finansami i rozliczeniami, a ja marketingiem.
Prezentacja biznesplanu przez nasz zespół wzbudziła bardzo duże zainteresowanie. Młodzi przedsiębiorcy z pasją i zaangażowaniem prezentowali i bronili swojej prezentacji. Odpowiedzieli na wszystkie pytania ekspertów i wyjaśnili wszystkie wątpliwości. Na zakończenie występu Kuba zaprezentował jeszcze podstawowy krok do swingu. Zespół otrzymał gromkie brawa.

Zostaliśmy zauważeni przez media. Udzielaliśmy wywiadu dla Radia Rzeszów, który usłyszeliśmy 6.06.2017r o godz. 18:05 w programie: Świat Młodych – audycja o młodzieży dla młodzieży (facebook.com/radioswiatmlodych/). Udzieliliśmy wywiadu dla Telewizji Rzeszów, który był materiałem do wiadomości TVP 3 Rzeszów w dniu 6 czerwca 2017r. https://rzeszow.tvp.pl/32557441/jak-funkcjonuje-biznes-final-konkursu-przedsiebiorczosc-w-praktyce

Bardzo się cieszymy, że uczestniczyliśmy w finale konkursu i zajęliśmy drugie miejsce w województwie.

Opiekun zespołu: Maria Bazan