Finał konkursu „Erasmus i ja”

Finał konkursu „Erasmus i ja”

13 kwietnia 2017 r. ogłoszono konkurs „Erasmus i ja” dla byłych, obecnych i przyszłych uczestników programu Erasmus+. Aby wziąć udział w konkursie należało przygotować pracę w dowolnej formie na temat swojego uczestnictwa w wyżej wymienionym programie edukacyjnym. Prace konkursowe musiały zawierać odpowiedź na pytanie w jaki sposób udział w Erasmusie wpłynął lub wpłynie na życie uczestnika, dlaczego warto przystąpić do projektu lub jakich zmian można się spodziewać po uczestnictwie w projekcie.

Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, a nad jego przebiegiem czuwali pracownicy Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym.

Zwycięzcą konkursu indywidualnego został uczeń Zespołu Szkół Licealnych im. B. Chrobrego w Leżajsku – Marek Ćwikła (3d). Przygotował on materiał filmowy na temat swoich doświadczeń związanych z programem Erasmus+.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 18 września w G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Jasionce podczas odbywającego się wtedy Festiwalu Nauki. Wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody – bony upominkowe do sklepu oferującego elektronikę, muzykę, prasę i książki.

Serdecznie gratulujemy Markowi wspaniałego sukcesu i cieszymy się, że jego praca przyczynia się do promocji naszej szkoły. Mamy też nadzieję, że w przyszłości inni uczniowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w programie Erasmus+ i zdobycia ciekawych doświadczeń.

Ewa Kwitkowska
Szkolny koordynator projektu