Goście z Holandii

Goście z Holandii

W dniach 23 i 24 maja 2019 gościliśmy w naszej szkole delegację nauczycieli ze szkoły średniej w Holandii. Goście zwiedzili szkołę oraz spotkali się dyrekcją szkoły, nauczycielami i uczniami.
Celem wizyty było nawiązanie współpracy oraz przygotowanie programu wymiany kulturowej pomiędzy szkołami.

W ramach programu uczniowie ZSL mają możliwość wyjazdu na wizytę studyjną do partnerskiej szkoły średniej w Holandii w celu poznania innowacyjnego modelu uczenia się, poszerzenia wiedzy kulturowej poprzez zwiedzanie ciekawych atrakcji turystycznych oraz zakwaterowanie u rodzin goszczących, rozwijania umiejętności językowych, kreatywnego myślenia oraz poznania swoich rówieśników z Holandii.

Podczas dwudniowej wizyty goście zwiedzili również Rynek w Leżajsku, Bazylikę Ojców Bernardynów, Muzeum Ziemi Leżajskiej oraz obejrzeli spektakl muzyczny „Świat w walizce” w wykonaniu teatru muzycznego Broadway.

Bogusława Kotwica
Bogusław Majcher