Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej (Erasmus+)

7.12.2016r. w auli szkoły odbył się wyjątkowy koncert świąteczny. Wydarzenie to uświetniło międzynarodowe spotkanie w ramach projektu Erasmus+ „Feel the Spirit of a Modern Europe – Bringing Entrepreneurship into Schools”. Młodzież z Czech, Włoch, Niemiec i Polski zaprezentowała urozmaicony repertuar dostosowany do programu podzielonego na dwie części. Odsłona pierwsza poświęcona była tradycjom świątecznym, podczas której uczniowie mieli okazję poznać interpretacje klasycznych kolęd i pastorałek zaprezentowanych przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Tryńczy oraz zagranicznych partnerów.

Część druga natomiast była poświęcona muzyce rozrywkowej. Przy dźwiękach najlepszych utworów między innymi zespołu ABBA, atmosfera się rozluźniła, na co wpływ miał zapewne włoski temperament. Nie obeszło się bez tańców i wspólnych śpiewów.
Gwiazdą wieczoru była bezapelacyjnie Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tryńczy, która dzięki osobistemu zaangażowaniu Wojciecha Kucy (3g) zaszczyciła nas swoją obecnością. Kapelmistrzem Orkiestry jest Edward Myłek. Występ młodych muzyków wywarł na zagranicznych gościach ogromne wrażenie. Byli oni zachwyceni kunsztem i profesjonalizmem Orkiestry.

Żałujemy, że mimo wcześniejszej promocji, koncert nie cieszył się zainteresowaniem społeczności szkolnej. Dla wszystkich osób zaangażowanych w projekt Erasmus+ było to niezapomniane przeżycie. Szkoda, że nie było Was z nami, ponieważ możliwość uczestniczenia w koncercie Orkiestry w naszej szkole może nie nadejść zbyt szybko.
Organizatorzy pragną podziękować panom Grzegorzowi Leja, Bogdanowi Majchrowi, Adrianowi Rauza oraz uczniom Ewie Pelc i Karolowi Zalot z klasy 3w za wsparcie techniczne.

Dominika Polańska