Konkurs historyczny „Zadwórze – Polskie Termopile”

Konkurs historyczny „Zadwórze – Polskie Termopile”

W tym roku szkolnym odbyła się VII edycja Powiatowego Konkursu Historycznego „Zadwórze – Polskie Termopile.” Konkurs jest związany z upamiętnieniem bitwy polskich żołnierzy, którzy walczyli z bolszewicką armią Siemiona Budionnego 17.08.1920r.

Bitwa pod Zadwórzem to heroiczny bój, który pozostał w pamięci potomnych jako walka o wolność i niezależność rodzącej się II Rzeczypospolitej, przez potomnych nazywany „Polskimi Termopilami”.

Uroczyste podsumowanie konkursu, w obecności dyrektora szkoły Pana Zbigniewa  Trębacza, uczestników i laureatów oraz organizatorów konkursu odbyło się w dniu 18.06.2021r., w auli Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce ex aequo:      Dominika Ćwiek          kl. II „GG” LO Leżajsk

Dominika Skwara        kl. II „FG” LO Leżajsk

II miejsce:                    Edyta Małecka             kl. II „BP” LO Leżajsk

III miejsce:                  Bartłomiej Pasiak        kl. II „CP” LO Leżajsk

wyróżnienie:               Jadwiga Bilska            kl. II „FP” LO Leżajsk

wyróżnienie:               Wiktoria Zięba            kl. II „GP” LO Leżajsk

Złożenia gratulacji, wręczenia dyplomów oraz nagród dokonał dyrektor szkoły Pan Zbigniew Trębacz. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Leżajsku i Dyrektora Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom i laureatom konkursu i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w roku szkolnym 2021/2022

Organizatorzy:
Krzysztof Małecki
Barbara Gurdziel