2019

Staże wakacyjne

W lipcu i sierpniu 2019 r. uczniowie ZSL/Technikum nr 2 w Leżajsku odbywają staże zawodowe. 40 uczniów kształcących się w zawodach technik ekonomista i technik logistyk nabywa doświadczenia zawodowego u 20 różnych pracodawców. Staże trwają 150 lub 300 godzin i są odpłatne: 1000 zł za kazde 150 godzin. Staże w firmach i instytucjach to doskonały sposób na kształtowanie postaw zawodowych i doświadczenia, co w przyszłości pozwoli młodzieży na wybór właściwej ścieżki edukacyjno zawodowej.

Czytaj więcej: Staże wakacyjne

Zawodowi kierowcy już w komplecie!

W poniedziałek 7 stycznia do grona kierowców zawodowych dołączył Hubert, uczeń klasy 4 TL. Teraz cała czwórka może cieszyć się z sukcesu, jakim jest zdobycie prawa jazdy kategorii C+E i uzyskanie kwalifikacji do pracy w zawodzie kierowcy. Gratulujemy wszystkim i życzymy pomyślności w poszukiwaniu satysfakcjonującej pracy. Teraz przed chłopakami egzaminy z kwalifikacji, zakończenie szkoły, matura i…można ruszać w drogę.

koordynatorzy projektu:

Andrzej Makówka

Marta Makówka

Czytaj więcej: Zawodowi kierowcy już w komplecie!

Następni kierowcy zawodowi w Chrobrym

Dzięki realizacji działań w projekcie: „Wykwalifikowany logistyk i ekonomista – sukces na rynku pracy” trzech kolejnych uczniów z klasy 3 i 4 technik logistyk: Joachim, Patryk i Marcin uzyskało dodatkowe kwalifikacje – prawo jazdy kat. C+E, umożliwiające wykonywanie im pracy w charakterze kierowcy zawodowego. Najpierw 280-godzinne szkolenie wstępne i egzamin, potem szkolenie kat. C, kolejny egzamin, następnie kurs kat. C+E i ostatni egzamin praktyczny; to była ciężka praca wymagająca wzmożonego wysiłku i zaangażowania. Całość kosztów szkolenia i egzaminów o wartości około 8 tys. na 1 ucznia zostało pokrytych ze środków projektowych. 

Wciąż rosnące zapotrzebowanie na kierowców zawodowych jest dla uczniów szansą, aby już teraz znaleźli zatrudnienie w branży.

Koordynator projektu: 
Andrzej Makówka

Ścieżka kariery zawodowej (IPD)

Indywidualna ścieżka kariery uczestników projektu

Opracowanie indywidualnej ścieżki kariery zawodowej uczestników projektu ma na celu przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy. W oparciu o indywidualne predyspozycje i oczekiwania uczestników przeprowadza się analizę kompetencji i kwalifikacji, mocnych i słabych stron osobowości, szans na rynku pracy oraz planowanych działań w przyszłości.

Nie wiesz jak zaplanować swoją ścieżkę zawodową lub edukacyjną? Jakie wybrać studia? Jak określić swój potencjał, możliwości i szanse w odniesieniu do wymagań współczesnego rynku pracy? - na spotkaniach ze szkolnycm doradcą zawodowym wspólnie odpowiecie na te pytania i stworzcie Twój Indywidualny Plan Działania (IPD).

Tworzenie indywidualnej ścieżki kariery w oparciu o IPD jest pomocne w sytuacji, kiedy stoją przed Tobą nowe zadania lub czekają Cię zmiany.

Etapy tworzenia Indywidualnego Planu Działania:

  1. Sprecyzowanie i dokładne określenie celu
  2. Analiza własnego potencjału, szanse, możliwości i zagrożenia w Twoim otoczeniu (analiza SWOT)
  3. Ustalenie kolejnych kroków działania
  4. Realizacja celu

Wzór IPD