Obóz zimowy klas pożarniczych

Obóz zimowy klas pożarniczych

W dniach 29.01-01.02.2019r. klasy pożarnicze odbyły obóz zimowy w Nowej Sarzynie. W ciągu dwóch dni zajęcia odbywały się na zamarzniętych stawach. Strażacy pokazywali nam sposoby ratowania osób, które utonęły pod lodem oraz co zrobić gdy osoby zostały wychłodzone i nastąpiła hipotermia. Następnie poszerzaliśmy wiedzę związana z hipotermią, jej stany oraz objawy.  W następnym dniu wiązaliśmy węzły, które często się przydają w pracy strażaka.  Odbyliśmy szkolenie z pierwszej pomocy i jak poprawnie  zastosować AED. Na koniec utrwaliliśmy sobie wiadomości związane z ratownictwem technicznym. Opiekunami i instruktorami byli: Waldemar Tłuczek, Adrian Rauza, Rafał Tuleja oraz Barbara Grzywna.

Autor: Andżelika Magda
Opiekun: Barbara Grzywna