Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

Zespół uczennic w składzie: Izabela Dec-II TE, Sylwia Kłos-III TE, Kamila Pajura- III TE reprezentował naszą szkołę w II Wojewódzkim Etapie Ogólnopolskiej Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, który odbył się 14 marca na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Olimpiada skierowana była do uczniów szkół ponadgimnazjalnych uczestniczących w programie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. W etapie wojewódzkim zmierzyli się uczniowie z 22 szkół z województwa podkarpackiego wyłonieni po etapie szkolnym (w pierwszym etapie brali udział uczniowie z 53 szkół).

Zespoły uczniowskie zmagały się z pytaniami z całego zakresu polskiego systemu zabezpieczenia społecznego, począwszy od zasiłków rodzicielskich, przez chorobowe po system emerytalny i zasady rozliczania składek.
Gratulacje i dyplomy za uczestnictwo nasze wybitne ekonomistki otrzymały z rąk Pani Dyrektor Oddziału ZUS w Rzeszowie.

Maria Bazan