Półfinał wojewódzkiego konkursu „Przedsiębiorczość w praktyce”

Półfinał wojewódzkiego konkursu „Przedsiębiorczość w praktyce”

21 kwietnia w Franciszkańskim Ośrodku Kultury w Leżajsku, odbył się półfinał konkursu w ramach projektu „Przedsiębiorczość w praktyce”, w którym uczestniczyli uczniowie z 26 szkół województwa podkarpackiego, koordynatorzy szkolni oraz zaproszeni goście.

Druga edycja projektu “Przedsiębiorczość w praktyce” organizowana jest przez Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku we współpracy z Oddziałem ZUS w Rzeszowie, Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim – Departamentem Edukacji, Nauki i Sportu oraz Departamentem Rozwoju Regionalnego, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie, Oddziałem Okręgowym NBP w Rzeszowie, Izbą Administracji Skarbowej w Rzeszowie oraz Uniwersytetem Rzeszowskim, Politechniką Rzeszowską, Zespołem Szkół Licealnych w Leżajsku, Zespołem Szkół nr 2 w Rzeszowie i Zespołem Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie.

„Przedsiębiorczość w praktyce” to projekt realizowany w ramach edukacji ekonomicznej ze środków Narodowego Banku Polskiego. Jego głównym celem jest kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz przekazywanie wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej, pracy i życiu codziennym.

Realizacja projektu obejmuje trzy etapy. W pierwszym, młodzież uczestniczyła w warsztatach tematycznych prowadzonych przez specjalistów z instytucji partnerskich. Uczniowie, pracując w trzyosobowych zespołach, raz w miesiącu wykonywali zadania praktyczne. Ci z nich, których prace zostały ocenione najwyższej, zostali uczestnikami drugiego etapu, polegającego na rozwiązaniu testu (indywidualnie przez każdego uczestnika), składającego się z 29 pytań zamkniętych i jednego otwartego. Wynikiem zespołu była suma punktów – członków zespołu szkolnego.
Uczniowie z sześciu najlepszych zespołów zakwalifikowali się do trzeciego – finałowego etapu konkursu, który odbędzie się 6 czerwca br. w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Nasi uczniowie zakwalifikowali się do finału z piątym wynikiem
5.Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku
Uczniowie: Dominika Uchacz-(III TE), Jakub Śmiałek ( III TE), Izabela Dec ( II TE)
Opiekun: Maria Bazan

Zespołowi, który zakwalifikował się do finału wojewódzkiego gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szkolny koordynator projektu Maria Bazan