Szkolny konkurs „100 lat Niepodległej Polski”

Szkolny konkurs „100 lat Niepodległej Polski”

W dniu 30 października zostały przeprowadzone eliminacje pisemne do szkolnego konkursu „100 lat Niepodległej Polski”. W eliminacjach wzięły udział prawie wszystkie klasy z naszej szkoły. Do etapu finałowego zakwalifikowały się drużyny z następujących klas: 3h, 2h, 1g, 2b, 3b, 2c,3c.

5 listopada, w auli naszej szkoły, został przeprowadzony finał konkursu. Finaliści musieli zmierzyć się z pytaniami z historii Polski XX wieku. W tym etapie uczniowie odpowiadali ustnie na pytania ułożone przez nauczycieli historii. Po emocjonującej rozgrywce zostali wyłonieni zwycięzcy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy 2h w składzie: Klaudia Wylaź, Wojciech Cyrana, Sylwester Rodak. Drugie miejsce przypadło drużynie z klasy 3h – Cyprian Kuczek, Paweł Gramatyka, Dawid Chowaniec, na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna z klasy 3c- Eliza Małecka, Monika Gap, Michał Jędrek.

Wyróżnienia w Szkolnym Konkursie „100 lat Niepodległej Polski” otrzymali uczniowie: z klasy 2b – Julia Sibiga, Anna Kolano, Andżelika Węglarz, z klasy 2c -Łukasz Pysz, Kamil Szczęch, Anna Tetiurka, z klasy 1g – Dawid Haładyj, Jakub Karwacki, Kamil Taras, z klasy 3b – Konrad Sarzyński, Faustyna Sarzyńska, Julia Rzepko.

Wszystkim finalistom gratulujemy uzyskanych wyników.

Nauczyciele historii