Uczennica klasy III h Patrycja Trójniak w finale 44. Olimpiady Języka Niemieckiego

Uczennica klasy III h Patrycja Trójniak w finale 44. Olimpiady Języka Niemieckiego

Z przyjemnością informujemy o sukcesie naszej uczennicy Patrycji Trójniak z klasy III h. Patrycja pomyślnie przeszła przez etap szkolny olimpiady, który odbył się 6. listopada ubiegłego roku. 18 stycznia uczennica brała udział w pisemnych eliminacjach okręgowych, które również ukończyła z bardzo dobrym wynikiem i zakwalifikowała się do części ustnej . Egzamin ustny odbył się na Uniwersytecie Rzeszowskim 13. lutego. Polegał on na rozmowie w języku niemieckim i sprawdzał nie tylko ogólną znajomość języka, ale także wiedzę z zakresu historii, geografii, literatury i kultury krajów niemieckojęzycznych. Na uwagę zasługuje fakt, że Patrycja uzyskała w części ustnej maksymalną liczbę punktów i tym samym zakwalifikowała się do eliminacji centralnych.

Serdecznie gratulujemy Patrycji i życzymy dalszych sukcesów!

Renata Różak