XXII Turniej piłki siatkowej chłopców o Puchar Starosty Leżajska

XXII Turniej piłki siatkowej chłopców o Puchar Starosty Leżajska

17 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół Licealnych w  Leżajsku został rozegrany XXII Turniej piłki siatkowej chłopców o Puchar Starosty Leżajska. Wzięły w nim udział cztery drużyny: Zespół Szkół Leśnych z Biłgoraja – trener Jacek Grabias, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej z Biłgoraja – trener Sławomir Łukaszczyk, Zespół Absolwentów Zespołu Szkół Licealnych z Leżajska – trener i kapitan drużyny Michał Krzyżak oraz gospodarze Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku – trener Adam Kowalski.

Turniej otworzył wicedyrektor szkoły pan Waldemar Tłuczek, który bardzo serdecznie przywitał przybyłych gości i życzył wszystkim udanych zawodów.

Mecze rozgrywane były równolegle na dwóch salach do dwóch wygranych setów, systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu spotkały się drużyny: ZSL Leżajsk – RCEZ Biłgoraj 2:0 i Absolwenci – ZSL Biłgoraj 2:0.

Po rozegraniu pierwszych meczy odbył się konkurs „siatkarskiego gwoździa”, w którym wzięło udział ośmiu zawodników, po dwóch z każdego zespołu. Najlepszym okazał się Michał Krzyżak z drużyny Absolwentów, który w finale pokonał Szymona Hryniewskiego z ZSL Leżajsk.

Następnie rozegrano kolejne dwa mecze: ZSL Leżajsk – ZSL Biłgoraj 2:1, Absolwenci – RCEZ Biłgoraj 2:0.

Tu nastąpiła przerwa podczas której zawodnicy udali się do stołówki szkolnej na obiad.

Po obiedzie drużyny rozegrały kolejne, ostatnie mecze: ZSL Leżajsk – Absolwenci Leżajsk 2:0, ZSL Biłgoraj – RCEZ Biłgoraj 2:0.

Mecze sędziowali: pan Tadeusz Zebzda i pan Kazimierz Maruszak nauczyciele wychowania fizycznego ZSL w Leżajsku. W wyniku rozegranych spotkań ustalono nasępującą  kolejność miejsc:

I m. Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku

II m. Absolwenci Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku

III m. Zespół Szkół Leśnych z Biłgoraja

IV m. Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej z Biłgoraja

Najlepszymi zawodnikami w drużynach zostali: Kapica Jan – ZSL Biłgoraj, Wasieczko Szymon – RCEZ Biłgoraj, Krzyżak Michał – Absolwenci ZSL Leżajsk, Kaszuba Mateusz – ZSL Leżajsk. MVP turnieju wybrano Przemysława Szczęcha z ZSL w Leżajsku.

Po rozegranych meczach nastąpiło rozdanie nagród, pucharów i dyplomów przez pana dyrektora szkoły Zbigniewa Trębacza i zakończenie turnieju. Wszyscy uczestnicy turnieju zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia, które wykonał pan Jacek Brzuzan.

Dyrekcja ZSL dziękuje Panu Staroście za ufundowanie nagród, pucharów oraz statuetek dla zawodników, trenerów i sędziów. Szczególne podziękowania składamy dla absolwentów ZSL za przyjazd z różnych stron Polski i wzięcie udziału w Turnieju.

Skład drużyny Absolwentów ZSL: Michał Krzyżak (kapitan), Konrad Świtalski, Stanisław Menczak, Łukasz Półtorak, Mateusz Bździuch, Patryk Dąbek, Michał Kycia, Michał Lorfing, Kamil Pondel, Jakub Sitkowski, Sylwester Cebula.

Skład drużyny ZSL: Banaś Mikołaj, Harasiuk Jakub, Hryniewski Szymon, Karaś Hubert, Kaszuba Mateusz, Konior Szymon, Kotuła Marcel, Kuźniar Michał, Larwa Bartłomiej – kapitan, Murzyn Robert, Szczęch Przemysław, Zabłotni Szymon, Zbylut Łukasz.

Adam Kowalski