Ogólnopolski Piknik klas mundurowych – Ostróda 2017

W dniach 31.05 – 03.06.2017r. w Ostródzie uczniowie klas wojskowych wzięli udział w Ogólnopolskim Zlocie Klas Mundurowych organizowanym przez Biuro ds. Proobronnych w Ministerstwie Obrony Narodowej. Nasza szkoła została wytypowana spośród kilkuset szkół z całej Polski, w których są klasy mundurowe. Województwo podkarpackie reprezentowały trzy szkoły. Zlot Klas Mundurowych był połączony z Targami zbrojeniowymi Pro Defense i oprócz szkolenia wojskowego, uczniowie mogli zapoznać się z aktualną ofertą uzbrojenia różnych formacji mundurowych. Wzięli także udział w zawodach obronnych, które składały się z kilku części: tor sprawnościowy, udzielanie pierwszej pomocy na polu walki, strzelanie z broni krótkiej. W łącznej klasyfikacji na ponad 40 drużyn, nasza szkoła zajęła 4 miejsce. Uczniowie mieli również możliwość spotkania się z Ministrem Obrony Narodowej Panem Antonim Macierewiczem.

Dodaj komentarz