Szkolenie unitarne w Trzciańcu

W dniach 13-15.10 .2017r. strzelcy z JS 2035 uczestniczyli w szkoleniu unitarnym na terenie Ośrodka Szkolenia Górskiego w Trzciańcu, które było organizowane przez Płd. – Wsch. Okręg ZS „Strzelec” Józefa Piłsudskiego. Trzy dniowe zajęcia zgromadziły blisko 140 uczestników z różnych Jednostek Strzeleckich Naszego kraju i były realizowane przy współpracy Ministerstwa Obrony Narodowej i 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa. Na obiektach poligonowych realizowane były zagadnienia z tematyki: musztra zespołowa i indywidualna, budowa stanowiska ogniowego dla pojedynczego strzelca w postawie leżąc, SERE, łączne czynności do strzelania szkolnego nr 1, pokonywanie terenu różnymi sposobami, łączność, podstawy ratownictwa pola walki, obsługa broni (KBS beryl, granatnik RPG-7, UKM-2000), terenoznawstwo – marsz na orientację, odbył się ostatniego dnia i wyłonił najlepszą drużynę w składzie której znalazło się 5 uczniów klasy wojskowej z Leżajska.