Szkolenie w Wojtkówce

W dniach 02 – 05.01.2018r. strzelcy z JS 2035 Leżajsk działającej przy Zespole Szkół Licealnych odbyli szkolenie specjalistyczne w Wojtkówce k. Ustrzyk Dolnych. W sumie w obozie udział brało 40 uczniów klasy wojskowej i 17 klasy pożarniczej. Podczas zgrupowania zrealizowano szereg zagadnień w tym: musztra, regulaminy, pokonywanie terenu różnymi sposobami, ratownictwo pola walki, OPBMR, Budowa stanowiska ogniowego dla pojedynczego strzelca, składanie broni KBK AK 47, ładowanie magazynka i łączne czynności do strzelania, topografia, łączność, samoobrona, podstawy taktyki pola walki. Ponadto 30 osobowa grupa strzelców brała udział w zajęciach w straży granicznej gdzie zapoznała się ze specyfikacją pracy strażników i mogła zobaczyć jakim sprzętem dysponuje jednostka w Wojtkowej.