Przyrzeczenie strzeleckie

7 marca, w 99. rocznicę bohaterskiej śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli ponad 400 uczennic i uczniów klas wojskowych złożyło swoje pierwsze przyrzeczenie, czyli zobowiązanie do patriotycznej formacji i służby najważniejszym dla serca polskiego wartościom, które zawierają się w haśle: „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Takie jest też przesłanie i ponadczasowa wartość roty ich strzeleckich ślubowań.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele pw. św. Krzyża w Rzeszowie. W dalszej części obchodów odbył się apel przed pomnikiem płk. Lisa-Kuli na Placu Farnym. Leżajsk reprezentowała grupa 80 strzelców (kompania honorowa z historycznym Sztandarem Związku Strzeleckiego, I klasa wojskowa i I klasa pożarnicza). Obecni na gali byli również Wicestarosta Leżajski Zdzisław Leśko oraz Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku Zbigniew Trębacz.

Podczas uroczystości szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk wręczył medale „Pro Patria” osobom, które od wielu lat zajmują się wychowaniem młodzieży w duchu patriotycznym. Wśród wyróżnionych znalazł się insp. Waldemar Tłuczek Dowódca Jednostki Strzeleckiej 2035 w Leżajsku.