Sprawni jak żołnierze

W dniu 23.04 reprezentacja strzelców JS 2035 brała udział w zawodach sportowo obronnych “sprawni jak żołnierze”, które odbyły się w Czudcu. Naszą jednostkę reprezentowali strzelcy z 1 plutonu w składzie Aleksandra Kula, Brygida Piersiak, Izabela Pracoń, Hubert Borkowski, Radosław Baj, Jakub Słomiany. W tegorocznej 41. już edycji zawodów wzięło udział 14 drużyn : 8 męskich i 6 żeńskich z następujących szkół: Liceum Ogólnokształcącego z Kamienia, Zespołu Szkół Licealnych z Leżajska, Liceum Ogólnokształcącego z Łańcuta, Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego z Głogowa Młp., Zespołu Szkół Energetycznych z Rzeszowa, Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego z Rzeszowa, Zespołu Szkół Mechanicznych z Rzeszowa, Zespołu Szkół Zawodowych z Pustkowa-Osiedla oraz z Zespołu Szkół w Czudcu.Konkurs „ Sprawni jak Żołnierze” jest pięciobojem, na który składa się 5 dyscyplin: sprawnościowy tor przeszkód, strzelanie z karabinka pneumatycznego, udzielanie pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia człowieka, rzut granatem oraz bieg na orientację w lesie. Konkurencje wymagają zarówno umiejętności sprawnościowych, jak i wiedzy teoretyczno – praktycznej.
Drużyna dziewcząt zajęła bardzo wysokie 2 miejsce, natomiast chłopcy ukończyli zmagania na 7 pozycji. Opiekunami zespołów byli Adrian Rauza i Rafał Tuleja.