Zawody Wojewódzkie w Nisku

W dniu 06.09 na strzelnicy wojskowej „Malce” w Nisku odbyły się I Eliminacje Wojewódzkie do Centralnego Zlotu Klas Mundurowych. Nasza reprezentacja zajęła bardzo wysokie 3 miejsce spośród 14 zgłoszonych drużyn m.in. z Rzeszowa, Krosna, Jarosławia, Stalowej Woli, Niska. Zawody odbywały się w czterech konkurencjach:

1. Rzut grantem do celu
2. Strzelanie z karabinka kbks
3. Bieg na dystansie 3000m
4. Pierwsza pomoc

Zawody były objęte honorowym patronatem kuratora oświaty i Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie. Na zawodach obecny był dowódca 21 brygady strzelców podhalańskich gen. bryg. Ryszard Pietras, który bacznie obserwował rywalizację uczniów
a następnie wręczał nagrody najlepszym.
W klasyfikacjach poszczególnych konkurencji Nasi uczniowie zostali sklasyfikowani na II miejscu w rzucie grantem do celu i III miejscu strzelanie z karabinka kbks. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej „strzelanie z karabinka 5,6 kbks” najlepszym zawodnikiem całych mistrzostw został uczeń klasy 2w Radosław Baj.
Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Pracoń Izabela (kpt.), Kula Aleksandra, Piersiak Brygida, Zięzio Alicja, Majcher Klaudia, Słomiany Jakub, Borkowski Hubert, Klekacz Maciej, Baj Radosław. Opiekunem zespołu był Pan Adrian Rauza.