100. Lat Niepodległa!

Z okazji 100. lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości strzelcy z Jednostki strzeleckiej 2035 wzięli udział w kilku wydarzeniach patriotyczno – społecznych. W piątek 9.11 w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku odbyły się uroczystości szkolne. o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna w tym wszyscy uczniowie klas mundurowych odśpiewali 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, a następnie przeszli ulicami miasta w uroczystym pochodzie patriotycznym. Później na terenie szkoły odbył się piknik w czasie którego odbyły się pokazy ratownicze w wykonaniu klas pożarniczych, pokazy musztry i zajęcia strzeleckie w wykonaniu klas wojskowych. W kolejnym dniu Nasi strzelcy brali udział w Nocnym biegu Niepodległości na dystansie 5km. Punktem kulminacyjnym Powiatowych obchodów 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości była niedziela 11 listopada. O godz. 11.00 odbyła się msza św. z udziałem pocztów sztandarowych i kompanii honorowej JS 2035, następnie wszyscy zgromadzeni przeszli pod pomnik Walk o Niepodległość. Odczytano apel pamięci zakończony salwą honorową oraz awanse na wyższe stopnie strzeleckie. W imieniu Naszej Jednostki wiązankę złożył dowódca JS 2035 wraz z strzelcami. Na koniec odbyła się defilada wszystkich pododdziałów ulicami miasta pod Miejskie Centrum Kultury. W niedzielnych uroczystościach udział wzięło 140. strzelców z Naszej Jednostki. Cześć i Chwała Bohaterom!