Powiat Leżajski /Zespół Szkół Licealnych im. B. Chrobrego w Leżajsku/ Technikum Nr 2 działając na podstawie ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021–2027 (t.j. Dz.U.2022.1079); oraz regulaminu wyboru projektów w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027 PRIORYTET 7 FEPK.07 Kapitał ludzki gotowy do zmian DZIAŁANIE 07.13 Szkolnictwo zawodowe ogłasza otwarty nabór na partnera spoza sektora finansów publicznych do projektu w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 PRIORYTET 7/ FEPK.07 Działanie 7.13 Szkolnictwo zawodowe.
Projekt przygotowywany w odpowiedzi na konkurs zamknięty ogłoszony przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie na projekty współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, nr naboru FEPK.07.13-IP.13-IP.01-002/23 w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, Priorytet 7 FEPK.07 Kapitał ludzki gotowy do zmian, Działanie 07.13 Szkolnictwo zawodowe.
I. Cel partnerstwa:
Wspólne przygotowanie oraz realizacja Projektu w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 PRIORYTET 7/FEPK.07 Działanie 7.13 Szkolnictwo zawodowe, mającego na celu wzrost zatrudnienia absolwentów Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku/Technikum Nr 2 w Leżajsku poprzez utworzenie kompleksowych programów rozwojowych, ukierunkowanych na poprawę jakości szkolnictwa zawodowego dostosowanego do potrzeb rynku pracy oraz wzbogacenie oferty edukacyjnej szkoły.
II. Zakres tematyczny projektu:
1. Zakres planowanych zadań i działań przewidzianych do realizacji w projekcie będzie ukierunkowany na podniesienie jakości edukacji i będzie obejmował:
a) przygotowanie założeń systemu nauczania i zmodyfikowanie programu nauczania w zakresie dostosowania ich do wymagań rynku pracy poprzez: współpracę z pracodawcami i otoczeniem społeczno-gospodarczym szkoły,
b) Staże zawodowe organizowane w ramach kształcenia zawodowego praktycznego dla uczniów kształcących się wg zmodyfikowanego na potrzeby pracodawcy lub organizacji pracodawców programu w zawodzie technik logistyk w zawodzie magazynier- logistyk kwalifikacji SPL.01 Obsługa magazynów ,
c) Szkolenia i kursy dla uczniów prowadzące m.in. do nabywania, potwierdzania kompetencji
i kwalifikacji,
d) wsparcie uczniów w nabywaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych, społecznych i społeczno-emocjonalnych,
e) podnoszenie kwalifikacji/kompetencji zawodowych nauczycieli, poprzez staże u Partnera projektu,
f) innowacyjne rozwiązania programowe, organizacyjne i metodyczne oraz
eksperymenty pedagogiczne,
g) doposażenie/wyposażenie pracowni w brakujący sprzęt niezbędny do kształcenia na podstawie diagnozy sytuacji (diagnozy potrzeb) w szkole/ doposażenie pracowni do kształcenia w zawodzie magazynier- logistyk,
h) Promocję zmodernizowanego w ramach projektu kierunku kształcenia w zawodzie magazynier -logistyk (pierwsza kwalifikacja zawodowa technik logistyk).
2. Do zadań Partnera, wykonywanych na etapie przygotowania wniosku o dofinansowanie wraz z Liderem Partnerstwa, będzie należała współpraca przy opracowaniu koncepcji projektu, zaplanowaniu działań projektowych oraz współpraca przy opracowaniu szczegółowej diagnozy potrzeb, obejmującej inwentaryzację posiadanego przez szkołę wyposażenia.
3. Do zadań Partnera, wykonywanych wspólnie z Liderem Partnerstwa na etapie realizacji projektu, będzie należało m.in.:
a) Organizacja staży dla uczniów uczących się według zmodyfikowanego programu w zawodzie technik logistyk z naciskiem na aspekt kwalifikacji SPL.01 Obsługa magazynów /w zawodzie magazynier - logistyk w Zespole Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku /Technikum Nr 2 w Leżajsku (minimum 150 godz. stażu na 1 ucznia),
b) Pomoc w opracowaniu programu staży zawodowych dla uczniów,
c) Objęcie patronatem kształcenia w zawodzie technik logistyk-magazynier, technik eksploatacji portów
i terminali, technik spedytor i technik ekonomista.
4. Ostateczny zakres działań Partnera zostanie ustalony w umowie partnerskiej i wspólnie przygotowanym wniosku o dofinansowanie.
5. Realizacja projektu będzie odbywała się w ścisłej współpracy Lidera Partnerstwa z Partnerem w postaci formalnie zawiązanego partnerstwa przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.
6. Udział Partnera w realizacji projektu nie jest gwarantowany - będzie on uzależniony od przyjęcia projektu do realizacji w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, Priorytet 7 FEPK.07 Kapitał ludzki gotowy do zmian, Działanie 07.13 Szkolnictwo zawodowe.
III. Forma prawna partnera:
1. Wszystkie podmioty, z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych) będące podmiotem spoza sektora finansów publicznych.
2. Przedsiębiorcy wpisani do Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji
o Działalności Gospodarczej (CEIDG).
3. Udział partnerów nie może polegać wyłącznie na wniesieniu do jego realizacji zasobów, takich jak zasoby ludzkie, organizacyjne, techniczne lub finansowe (zgodnie z art. 39 ust. 13 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021–2027). Zadania realizowane partnera w ramach projektu partnerskiego nie mogą polegać na oferowaniu towarów, świadczeniu usług lub wykonywaniu robót budowlanych na rzecz pozostałych partnerów.
IV. Wymagania:
O udział w postępowaniu może ubiegać się kandydat na partnera o formie prawnej określonej w pkt III, który spełnia następujące wymagania:
1. Prowadzi działalność w obszarze zgodnym z zakresem kierunku kształcenia objętego projektem.
2. Jest zarejestrowany od co najmniej 12 miesięcy.
3. Prowadzi działalność na terenie powiatu leżajskiego w województwie podkarpackim - siedziba lub oddział przedsiębiorcy (zakład produkcyjny) znajduje się na terenie powiatu leżajskiego.
4. Podmiot przystępujący do konkursu powinien posiadać:
a) doświadczenie w obszarze tematycznym dot. przyszłego partnerstwa,
b) profil działalności zgodny z celami partnerstwa,
c) niezbędny potencjał organizacyjny, kadrowy, techniczny i finansowy do opracowania wniosku o dofinansowanie projektu i realizacji zadań przewidzianych w projekcie.
d) powierzchnie magazynowe zapewniające do odbycia staży zawodowych przez uczniów kierunku kształcenia technik logistyk kwalifikacja SPL.01 Obsługa magazynów/ w zawodzie magazynier - logistyk.
5. Partnerami w projekcie mogą być wszystkie podmioty uprawnione do ubiegania się o dofinansowanie (zgodnie z punktem 2.4.1 regulaminu konkursu) poza wymienionymi w punkcie 2.4.2 niniejszego Regulaminu konkursu.
6. O dofinansowanie nie mogą ubiegać się: podmioty podlegające wykluczeniu z ubiegania się
o dofinansowanie na podstawie art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j Dz.U. z 2023 poz. 1270);
a) podmioty, wobec których orzeczono zakaz dostępu do środków na podstawie art. 12 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U.2021.1745);
b) podmioty, wobec których zastosowanie ma art. 9 ust. 1 pkt 2a ustawy z dnia 28 października 2002 r.
o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (Dz.U.2023.659,
z późn. zm.);
c) jednostka samorządu terytorialnego (lub podmiot przez nią kontrolowany lub od niej zależny), która podjęła jakiekolwiek działania dyskryminujące, sprzeczne z zasadami, o których mowa w art. 9 ust. 3 rozporządzenia nr 2021/1060. Wsparcie będzie udzielane wyłącznie projektom i Beneficjentom, którzy przestrzegają przepisów antydyskryminacyjnych, o których mowa w art. 9 ust. 3 Rozporządzenia ogólnego;
d) podmioty, na które zostały nałożone sankcje za bezpośrednie lub pośrednie wspieranie działań wojennych Federacji Rosyjskiej;
e) osoby fizyczne (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych)
V. Liczba partnerów:
Funkcję partnera wiodącego (Lidera Partnerstwa) będzie pełnić Powiat Leżajski/Zespół Szkół Licealnych im. B. Chrobrego w Leżajsku/Technikum Nr 2 .
VI. Termin składania zgłoszeń:
Termin składania ofert wynosi co najmniej 21 dni od dnia opublikowania ogłoszenia. Ofertę należy złożyć w terminie – nie później niż do 06-10-2023 r. do godz. 10:00 decyduje data wpływu oferty do ogłaszającego konkurs. Oferty które wpłyną po terminie nie będą rozpatrywane.
VII. Sposób i miejsce składania zgłoszeń:
Zgłoszenia należy składać w postaci papierowej, na załączonym formularzu: - osobiście: w siedzibie Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku, Sekretariat, ul. M.C.Skłodowskiej 6, 37-300 Leżajsk.
Formularz zgłoszenia należy dostarczyć w zamkniętej kopercie, opisanej „Otwarty nabór na partnera spoza sektora finansów publicznych do projektu w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 PRIORYTET 7/ FEPK.07 Działanie 7.13 Szkolnictwo zawodowe”.
VIII. Kryteria wyboru (max 60 pkt):
1. Zgodność działania kandydata na partnera z celami partnerstwa. [max 20 pkt],
2. Deklarowany wkład kandydata na partnera w realizację celu partnerstwa (zasoby organizacyjne, kadrowe, techniczne lub finansowe). [max 20 pkt],
3. Doświadczenie kandydata na partnera w realizacji projektów o podobnym charakterze. [max 20 pkt],
4. Proponowany zakres współpracy w zakresie przygotowania i realizacji projektu - opis działań możliwych do zrealizowania przez Partnera w ramach projektu - fakultatywnie Ocena złożonych zgłoszeń prowadzona będzie zgodnie z wytycznymi, które zostały wydane na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 12 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich
w perspektywie finansowej 2021-2027 (Dz. U. poz. 1079).
Zgłoszenie powinno wpłynąć na formularzu, który stanowi załączniki do niniejszego ogłoszenia.
IX. Uwagi:
1. Ogłaszający nabór zastrzega sobie prawo do: podpisania umowy partnerskiej z kandydatem na partnera, którego zgłoszenie zostało najwyżej ocenione lub unieważnienia naboru bez podania 4przyczyny.
2. W przypadku unieważnienia naboru Powiat Leżajski nie ponosi odpowiedzialności za szkody jakie poniósł z tego tytułu podmiot zainteresowany zgłoszeniem swojej kandydatury lub kandydat na partnera, który dokonał zgłoszenia, a w szczególności Powiat Leżajski nie ponosi odpowiedzialności za koszty przygotowania/dostarczenia zgłoszenia.
3. Wyniki naboru zostaną ogłoszone na stronie internetowej Powiatu Leżajskiego pod adresem http://www.bip.starostwo.lezajsk.pl w zakładce ogłoszenia.
4. Ocenie podlegać będą zgłoszenia spełniające wymagania formalne określone w pkt IV. ogłoszenia. 5. W przypadku złożenia zgłoszenia po terminie, pozostawia się je bez rozpatrzenia.
6. Kandydat na partnera może złożyć jedno zgłoszenie w ramach naboru.
7. Zgłoszenie oraz wszystkie załączniki do zgłoszenia powinny być podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentowania kandydata na partnera zgodnie z zapisem w dokumencie rejestrowym lub zgodnie z załączonym pełnomocnictwem.
8. Po ogłoszeniu wyników naboru, z wybranym partnerem zostanie podpisana umowa partnerska regulująca szczegółowe warunki współpracy i role poszczególnych partnerów przy przygotowaniu
i realizacji Projektu.
9. W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiającej zawarcie umowy partnerskiej
z wybranym w wyniku naboru partnerem, Powiat Leżajski dopuszcza możliwość zawarcia umowy partnerskiej z podmiotem, następnym w kolejności pod względem oceny zgłoszeń.
10. Od ogłoszonego wyniku naboru nie przysługuje odwołanie.
11. Zgłoszenie należy przesłać w języku polskim, sporządzone komputerowo na załączonym formularzu.
12. Wszelkie poprawki lub zmiany w tekście zgłoszenia muszą być parafowane własnoręcznie przez osobę podpisującą zgłoszenie.
13. Zaleca się by wszystkie zapisane strony zgłoszenia były ponumerowane kolejnymi numerami,
a strony nie zawierające podpisów – parafowane przez osobę podpisującą zgłoszenie.
14. Zaleca się by kartki zgłoszenia były spięte w jedną całość w sposób uniemożliwiający ich przypadkową dekompletację.
15. Osoby do kontaktu w sprawie naboru:
Urszula Szyszka tel. 607090255
Agnieszka Kolano tel. 505978006
X. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1, z późn. zm.), dalej „RODO”, informuje się, że:
1) Administratorem danych osobowych jest Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku, reprezentowany przez Dyrektora Zbigniewa Trębacza, z siedzibą: ul. M. Curie- Skłodowskiej 6, 37-300 Leżajsk, dane kontaktowe : Tel. 17242 00 19,e-mail:
2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest pod adresem email:
3) Dane osobowe przetwarzane będą w celu przeprowadzenia naboru na partnera spoza sektora finansów publicznych do projektu w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 PRIORYTET 7/ FEPK.07 Działanie 7.13 Szkolnictwo zawodowe, na podstawie:
a) art. 6 ust. 1 lit. c RODO - przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze w związku z ustawą z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021–2027 oraz regulaminem wyboru projektów w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027 PRIORYTET 7 FEPK.07 Kapitał ludzki gotowy do zmian DZIAŁANIE 07.13 Szkolnictwo zawodowe
b) art. 6 ust. 1 lit. b RODO - przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy
4) Odbiorcami danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
5) Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie przepisów prawa, przez okres niezbędny do realizacji celów przetwarzania, lecz nie krócej niż przez okres wskazany w przepisach o archiwizacji
6) Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania lub prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania
7) Osoba, której dane dotyczą ma prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa)
8) Podanie danych osobowych jest wymogiem obligatoryjnym w sytuacji gdy przesłankę przetwarzania danych osobowych stanowi przepis prawa.
9) Dane osobowe nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym profilowania, o którym mowa w art. 22 ust. 1 i 4 RODO.
Do pobrania: