2g w Arboretum w Bolestraszycach

2g w Arboretum w Bolestraszycach

W dniu 19 kwietnia 2018r. klasa matematyczno-językowa wraz z wychowawczynią Bożeną Baj oraz panią Agnieszką Kolano odwiedziła Arboretum w Bolestraszycach.

Zwiedzając arboretum, czyli wyodrębniony obszar, na którym uprawiane są drzewa, krzewy i krzewinki dla celów naukowych i hodowlanych, poznali kilka tysięcy gatunków, odmian, form roślin w kolekcjach roślin wodnych, bagiennych, rzadkich, zagrożonych, ginących i chronionych we florze polskiej, roślin z rodziny wrzosowatych oraz szklarniowych i użytkowych oraz różne odmiany gatunków zwierząt. Mieli również przyjemność zobaczyć w Muzeum Przyrodniczym wystawę ornitologiczną „Chrońmy ptaki”. Następnie udali się na Rynek Starego Miasta Przemyśla, aby podziwiać starodawną architekturę miasta oraz oryginalny sposób położenia tego rynku, ponieważ leży on na pochyłym terenie, a do tego jest wybrukowany.

Wszyscy byli zachwycenia zdobywaniem nowej wiedzy w praktyce.

Agnieszka Kolano
Bożena Baj