Zespół wokalno-instrumentalny LABIRYNT

Home / Zespół wokalno-instrumentalny LABIRYNT

Pierwszy zespół wokalno-instrumentalny powstał w październiku 1993 roku, a jego opiekunem został Pan Bogusław Rup. Już od początków swego istnienia zespół oraz poszczególni soliści występowali na szkolnych akademiach i imprezach oraz zdobywali liczne nagrody i wyróżnienia. Już w listopadzie 1993 roku zespół zdobywa I miejsce w III Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki w Strzyżowie. Kolejne osiągnięcia to I miejsce w Hufcowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej w Rakszawie oraz I miejsce na Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Lubaczowie.

W roku szkolnym 1994/95 zespół zmienia nazwę na “Labirynt”. Zespół wielokrotnie brał także udział udział w charytatywnych koncertach na rzecz domów dziecka. W listopadzie 1994 roku solistka Wioletta Gołąb po raz kolejny zdobywa tytuł Grand Prix i nagrodę Kuratora Oświaty w Rzeszowie. W styczniu 1995 roku w szkole odbył się po raz pierwszy “Wieczór Kolęd”gdzie zespół Labirynt pełnił rolę gospodarza koncertu. W listopadzie 1995 roku po raz kolejny zespół Labirynt zdobywa I miejsce na V Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki w Strzyżowie. Kolejne lata to także pasmo sukcesów, nagród i wyróżnień.

W styczniu 1998 roku opiekę nad zespołem przejmuje Pan Paweł Paluch, nauczyciel muzyki w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku. W grudniu 1998 roku zespół zdobywa II miejsce na Festiwalu Poezji Religijnej w Sędziszowie. W listopadzie 1999 roku już tradycyjnie zespół zdobywa I miejsce na Festiwalu Piosenki w Strzyżowie. Jedną z nagród, zdobytych na tym Festiwalu było zaproszenie do Rozgłośni Polskiego Radia w Rzeszowie i nagrania kasety demo.

W roku szkolnym 2008/2009 opiekę nad zespołem przejął Pan Konrad Oniszczuk.

Od września 2009 roku kierownictwo artystyczne sprawuje Pan Andrzej Horoszko. Zespół się znacznie powiększa. W jego skład wchodzą soliści, chór mieszany oraz grupa kameralna. Oprócz występów na szkolnych uroczystościach i akademiach “Labirynt” bierze udział w organizowanym co roku Przeglądzie Pieśni Maryjnej w Leżajsku.

W roku szkolnym 2011/2012 zespół nagrał płytę pt. “Vobis suscitate me”.

Od roku 2013 kierownictwo nad zespołem ponownie obejmuje Pan Paweł Paluch.

 

Zakończenie roku szkolnego 2014/15