5 edycja konkursu „Logistycznie i ekonomicznie” rozstrzygnięta!

5 edycja konkursu „Logistycznie i ekonomicznie” rozstrzygnięta!

24 kwietnia 2019 roku odbyła się 5 edycja konkursu „Logistycznie i ekonomicznie”, w której wzięło udział 21 zespołów z 12 szkół z powiatu leżajskiego i z powiatów sąsiednich – łącznie 62 uczniów.

Organizatorzy w pierwszym etapie przygotowali quiz 20 pytań z zakresu matematyki, geografii, informatyki, ekonomii i logistyki wymagający wiedzy i logicznego myślenia. Rywalizacja była tak wyrównana, że do wyłonienia 6 najlepszych zespołów potrzebne było losowanie. W drugim etapie młodzież miała do rozwiązania 6 zadań praktycznych z zakresu: wyszukiwania informacji statystycznej, formowania ładunku, znajomości znaków logistycznych, wyznaczania optymalnej trasy przewozu, budżetu rodziny oraz fizyki.

Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a o kolejności miejsc zadecydował szybszy czas rozwiązania zadań, ponieważ zespoły miały równą ilość poprawnych odpowiedzi. Organizatorzy konkursu wraz z zaproszonymi gośćmi rozdali młodzieży atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów: Starostwo Powiatowe w Leżajsku, Gmina Leżajsk, Rada Rodziców przez ZSL w Leżajsku, Arcus Soft, bank PBS O/Leżajsk oraz firma Rebaki24.pl z Łowiska.

Patronat naukowy nad konkursem objął Uniwersytet Rzeszowski, reprezentowany przez dr Piotra Cyrka i WSIiZ w Rzeszowie.

Lista laureatów 5 edycji konkursu „Logistycznie i ekonomicznie”

W imieniu organizatorów
Andrzej Makówka