Bezpieczne zakupy – spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta i Przedstawicielami Policji

Bezpieczne zakupy – spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta i Przedstawicielami Policji

29.11.18 roku uczniowie klasy I TE mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta oraz Przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku.

Spotkanie z Panią Rzecznik miało na celu uświadomienie praw, jakie przysługują nam, gdy dokonujemy zakupów w sklepach, a towar nie odpowiada wymogom.

Inspektorzy Policji w sposób szczegółowy, bazując na licznych przykładach opowiadali o zagrożeniach, jakie stwarzają zakupy w sieci. Podpowiadali na co zwracać uwagę i jak skutecznie bronić się przed oszustami.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu innowacji skarbowo prawnej w zawodzie technik ekonomista. Z pewnością pozwoli ono uczniom dokonywać bezpiecznych zakupów i ustrzeże ich przed lekkomyślnymi zachowaniami.

Danuta Drążek