„Bliżej Nauki”, czyli warsztaty z fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim

„Bliżej Nauki”, czyli warsztaty z fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim

7 kwietnia 2017 uczniowie klas: 2c i 1e uczestniczyli w warsztatach z fizyki, na Uniwersytecie Jagiellońskim, organizowanych w ramach zajęć popularnonaukowych adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy swą przyszłość wiążą ze studiami na kierunkach matematyczno – przyrodniczych.

Zajęcia miały formę warsztatów, podczas których uczniowie brali udział w różnych ćwiczeniach. Klasy zostały podzielone na cztery grupy i w profesjonalnie wyposażonych pracowniach fizycznych odbywały się zajęcia z zakresu mechaniki i optyki. Zainteresowani wykonywali zadania tekstowe, które na bieżąco były sprawdzane i omawiane przez prowadzących. Dociekliwi zadawali pytania i zgłębiali istotę fizyki. Ogromną popularnością cieszyło się wahadło matematyczne i chociaż nie jest ono obce uczniom naszego liceum to i tym razem znalazło wielu amatorów. Atmosfera naukowa udzieliła się wszystkim uczestnikom spotkania, każdy chciał się zmierzyć z fizycznymi łamigłówkami i bezbłędnie je rozwiązać. Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że praca w laboratorium dostarcza wielu emocji i satysfakcji, a samodzielnie wykonywane doświadczenia rozbudzają ciekawość i zachęcają do zgłębiania wiedzy.

Pragniemy gorąco podziękować za zorganizowanie wycieczki naszym wychowawczyniom: pani Elżbiecie Naróg i pani Barbarze Gurdziel oraz nauczycielce fizyki – pani Agnieszce Burdzie, to dzięki nim mogliśmy wziąć udział w kolejnych pasjonujących warsztatach przedmiotowych.

Wdzięczni uczniowie kl. 2c i kl. 1e

Jakub Polański