Drony, roboty , lotnictwo i Erazmus+

Drony, roboty , lotnictwo i Erazmus+

13 lutego uczniowie naszej szkoły w ramach programu Erazmus + uczestniczyli w kolejnej wizycie studyjnej na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.  Celem spotkania było poznanie systemów zrobotyzowanych w zadaniach przemysłowych oraz rozwijanie innowacyjnego i kreatywnego myślenia w aspekcie możliwości wykorzystania robotów oraz własnego rozwoju. Spotkanie prowadził pan dr hab. inż. Andrzej Burghardt, profesor nadzwyczajny Politechniki Rzeszowskiej. Uczniowie zobaczyli prezentację robotów wykorzystywanych w przemyśle a także przeprowadzili wywiad z panem profesorem dotyczący możliwości własnego rozwoju.

Uczniowie spotkali się także z panem Grzegorzem Łobodzińskim, właścicielem firmy Fotoacc będącej jednocześnie profesjonalnym studio filmowym jak i warsztatem produktowym specjalizującym się w projektowaniu oraz budowie bezzałogowych systemów latających. Uczniowie zobaczyli autorskie platformy wielowirnikowe, platformy samolotowe oraz symulatory lotów łączące symulacje z wirtualną rzeczywistością. Firma produkuje również autorski osprzęt elektroniczny do produkcji profesjonalnych filmów. Pan Grzegorz udzielił uczniom wywiadu na temat prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz rozwijania innowacyjnego i kreatywnego myślenia.

Spotkania były bardzo inspirujące. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Bogusława Kotwica