Dwadzieścia lat z Turniejem Starosty

Dwadzieścia lat z Turniejem Starosty

20 marca 2019r. w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku został rozegrany XX Turniej Piłki Siatkowej chłopców o Puchar Starosty Leżajskiego. Początki turnieju sięgają 1999 roku, wtedy to, i przez sześć kolejnych lat, uczestniczyły w nim zespoły dziewcząt. Od 2005 roku jest to turniej siatkówki chłopców.

W XX Turnieju Piłki Siatkowej chłopców o Puchar Starosty wzięły udział następujące zespoły: II LO Zamość (trener p. Jan Obszański), Zespół Szkół Leśnych Biłgoraj (trener p. Jacek Grabias), Absolwenci ZSL Leżajsk i gospodarz turnieju ZSL Leżajsk (trener p. Adam Kowalski).

W zawodach wzięli udział absolwenci Zespołu Szkół Licealnych, którzy przez ostatnie cztery lata byli zwycięzcami tego turnieju. W 2015 jako reprezentacja Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku, w latach 2016, 2017, 2018 reprezentując Zespół Szkół Licealnych. Tak też stało się i tym razem. Wszystkie mecze wygrali Absolwenci ZSL, zdobywając I miejsce w turnieju.

Wyniki meczów:

III LO Zamość – ZSL Biłgoraj – 2:1
ZSL Leżajsk – Absolwenci Leżajsk – 0:2
Absolwenci Leżajsk – IIILO Zamość – 2:0
ZSL Leżajsk – ZSL Biłgoraj – 1:2
Absolwenci Leżajsk – ZSL Biłgoraj – 2:0
ZSL Leżajsk – III LO Zamość – 0:2

Klasyfikacja końcowa:

I m – Absolwenci ZSL Leżajsk
II m – III LO Zamość
III m – ZSL Biłgoraj
IV m – ZSL Leżajsk

Najlepsi w drużynach:
II LO Zamość – Kacper Lis
ZSL Biłgoraj – Jacek Wnuk
Absolwenci Leżajsk – Patryk Kotula
ZSL Leżajsk – Mateusz Łyko

MVP Turnieju został Michał Krzyżak – Absolwenci ZSL Leżajsk.

Konkurs siatkarskiego „gwoździa” wygrał Jakub Sitkowski – Absolwenci ZSL   Leżajsk.

Skład drużyny Absolwentów: Patryk Kotula, Michał Krzyżak, Wiktor Wanat, Sylwester Cebula, Jakub Sitkowski, Kamil Pondel, Bartek Sierżęga.

Skład drużyny ZSL Leżajsk: Marek Nicpoń, Michał Kycia, Igor Maluszczak, Paweł Perlak, Mateusz Sałęga, Mateusz Łyko, Mateusz Majkut, Artur Marcinowski, Kacper Piela, Bartek Gdula, Bartek Kłos, Bartek Szostak, Marcin Madej.

Zawodom towarzyszyły wspaniałe występy szkolnych Cheerleaderek i gorący doping kibiców.

Na zakończenie turnieju Wicestarosta Leżajski p. Lucjan Czenczek i Dyrektor ZSL p. Zbigniew Trębacz wręczyli zwycięzcom puchary i dyplomy. Wszyscy uczestnicy jubileuszowego turnieju otrzymali pamiątkowe statuetki.

Zawodnikom i trenerom gratulujemy występów i dziękujemy za dostarczenie wielu pozytywnych emocji. Szczególne podziękowania i gratulacje dla p. Adama Kowalskiego, który przez dwadzieścia lat z sukcesem prowadził siatkarskie reprezentacje Zespołu Szkół Licealnych.

Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Leżajsku za otoczenie swoim patronatem tej imprezy, a Dyrekcji Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku za stwarzanie warunków do rozwoju sportu szkolnego.

Maria Skrzat

fot. Jacek Brzuzan