DYDH DA! – WARSZTATY JĘZYKOWE Z LESLIE MAZUR-PARK

DYDH DA! – WARSZTATY JĘZYKOWE Z LESLIE MAZUR-PARK

W dniu 13 listopada 2018r. uczniowie 2g i 3g z opiekunami Moniką Wlaź i Bożeną Baj uczestniczyli w interaktywnych warsztatach językowych, które odbyły się w Hotelu Ambasadorskim w Rzeszowie. Prowadził je pochodzący z Anglii Leslie Mazur-Park.

Podczas zajęć zatytułowanych United Kingdom i English or Cornish?, uczniowie mogli poznać wiele interesujących faktów dotyczących wybranych aspektów kulturowych Wielkiej Brytanii, w szczególności Kornwalii – najdalej wysuniętego na zachód regionu Anglii. Niemałym wyzwaniem okazała się nauka słów i zwrotów w dialekcie kornwalijskim, który prawie w niczym nie przypomina język angielskiego.

Warsztaty językowe, w których uczniowie naszej szkoły wzięli udział, zostały przygotowane w sposób profesjonalny. Prowadzący uatrakcyjniał prezentowane treści muzyką wykonywaną na żywo. Uczestnicy mogli nie tylko poszerzyć wiedzę dotyczącą historii, tradycji i języków Wielkiej Brytanii, ale również zweryfikować swoje umiejętności językowe w bezpośrednim kontakcie z przedstawicielem kultury anglosaskiej.

Monika Wlaź