Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych

W dniu 25 września 2020 roku w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku odbył się Europejski Dzień Języków Obcych- European Day of Languages. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele języków obcych zorganizowali wiele atrakcji takich jak, stoiska językowe na których można było wygrać wiele cennych i smakowitych nagród po rozwiązaniu licznych zagadek oraz łamigłówek.  Uczniowie reprezentowali różne kraje prezentując się w strojach narodowych. Oprócz językowych stoisk na szkolnej auli odbył się koncert z udziałem uzdolnionej młodzieży, która prezentowała się w repertuarze wielojęzycznym. Punktem kulminacyjnym w tym dniu było wyłonienie zwycięzcy konkursu na koszulkę z logo Europejskiego Dnia Języków. Najbardziej kreatywne okazały się Oliwia oraz Emilia z klasy II GG, które dzięki temu zgarnęły główną nagrodę.

Piątek był niezwykłym dniem zarówno dla uczniów sprawdzających swoją wiedzę językową jak i nauczycieli języków obcych naszej szkoły świętujących ten dzień razem z innymi krajami. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu i kreatywności ten dzień był tak wspaniały.

Europejski Dzień Języków- międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.