Dzień Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Licealnych

Dzień Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Licealnych

Uczniowie Chrobrego przygotowali część artystyczną dla dyrekcji, nauczycieli i pracowników ZSL. Niespodzianką było Posiedzenie Rady Uczniowskiej, gdzie role się odwróciły i to właśnie uczniowie ocenili nauczycieli. Następnie zadedykowali swoim pedagogom koncert życzeń, na który złożyły się wiersze i piosenki.

Myślę, że najlepszą puentą Dnia Nauczyciela jest wiersz:

Choć o szkole każdy myśli co innego,
To wszyscy wnet dojdą do wniosku jednego.
Że choć w szkole nuda i źle bywa może,
To bez niej sto razy i nudniej, i gorzej.
Bo szkoła to miejsce takie najdziwniejsze,
Które z lat upływem staje się piękniejsze,
I najcudowniejszą mają ją w pamięci
Nie ci, co tu chodzą – ale absolwenci.

Szkolną uroczystość przygotowali uczniowie – Wiktoria Czerwonka, Daria Mach, Michalina Marciniec, Aleksandra Miazga, Izabela Sarzyńska, Jakub Baran, Jakub Nicpoń, Kamil Sarzyński, Piotr Berestka, Dominik Tudryn, pod kierunkiem nauczycieli – Lucyny Słoniec, Bożeny Niemczyk, Agnieszki Kwiecień.

Oprawę muzyczną przygotował gościnnie zespół wokalny Meritum pod kierunkiem Bartłomieja Urbańskiego i Jacka Brzuzana.

Lucyna Słoniec