Dzień Technika w Chrobrym

Dzień Technika w Chrobrym

W dniu 24 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Licealnych odbył się Dzień Technika w Chrobrym, którego głównym celem była promocja nowoczesnej oferty kształcenia w zawodach: technik logistyk (logistyczne programy komputerowe) i technik ekonomista z innowacją skarbowo – prawną oraz zachęcenie młodzieży gimnazjalnej do nauki w nowym zawodzie technik spedytor z innowacją pożarniczą.

W wydarzeniu udział wzięło prawie 600 gimnazjalistów z 16 gimnazjów powiatu leżajskiego i z powiatów sąsiednich. Dzień Technika rozpoczął się częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów technikum oraz młodzież z Brzózy Królewskiej i Jelnej tańczącą w zespołach ludowych. Dla uczestników organizatorzy przygotowali dwa atrakcyjne konkursy z cennymi nagrodami: „Logistycznie i ekonomicznie” oraz „Mistrz klawiatury”. Prezentacja zawodów odbyła się w specjalistycznych pracowniach przedmiotowych oraz poprzez pokazy: ratownictwa medycznego i symulowanej akcji strażackiej w wykonaniu PSP w Leżajsku. Młodzież spotkała się również z doradcą zawodowym, brała udział z quizie „Jeden z najlepszych”, prezentacji zawodu strażaka i logistyka oraz sprawdzała swoje umiejętności w symulatorze jazdy. Uczniowie bawili się podczas aerobiku i tańca break dance, uczestniczyli również w zabawach logistycznych, ekonomicznych i sportowych. Nie zabrakło też ciekawych wykładów z zakresu ekonomii, logistyki oraz bankowości, prowadzonych przez przedstawicieli URz, WSIiZ oraz PBS O/Leżajsk. Gimnazjaliści zostali serdecznie przyjęci przez swoich starszych kolegów, którzy przygotowali dla nich poczęstunek oraz zapewnili atrakcyjny pobyt w Chrobrym. Podsumowaniem Dnia Technika w Chrobrym było rozdanie nagród dla zwycięzców konkursów przez dyrektora ZSL Zbigniewa Trębacza oraz zaproszonych gości i sponsorów.

Młodzież gimnazjalna, obdarowana nagrodami i upominkami, w dobrych humorach powróciła do swoich szkół zapewniając jednocześnie o swojej obecności już niebawem, bo 19 maja 2017 roku podczas Dni Otwartych. Jesteśmy przekonani, że nasza atrakcyjna oferta przekonała gimnazjalistów i już od września będziemy wspólnie tworzyć społeczność naszej szkoły.

W imieniu organizatorów:
Komisja Przedmiotów Zawodowych