Energylandia, Ojców, Kraków, RMF – Wycieczka 2h

Energylandia, Ojców, Kraków, RMF – Wycieczka 2h

Szkoła to miejsce, które oferuje młodzieży różnorakie atrakcje. Można brać udział w ciekawych zajęciach, czy też w rozlicznych wydarzeniach szkolnych. Jednakże najbardziej zapamiętywane przez uczniów są szkolne wycieczki.

Jedną z takich wycieczek odbyła ostatnio klasa 2h, która marzyła o wyjeździe do EnergyLandii w Zatorze, a ponieważ w naszej szkole marzenia się spełniają, więc 9 maja wyjechali z samego rana, aby już od godziny 11tej cieszyć się atrakcjami tego niezwykłego parku rozrywki. W pogardzie mając padający deszcz, wszyscy wyruszyli na różnego typu bardziej lub mniej ekstremalne przejażdżki, a w chwili zmęczenia relaksowali się przy posiłku w wybranych przez siebie restauracjach. Zmęczeni, ale też pełni wrażeń, udaliśmy się do naszego punktu noclegowego w urokliwej miejscowości Wola Kalinowska, otoczonej lasami i wzgórzami.

Następnego dnia rano, wypoczęci i zrelaksowani wyruszyliśmy do Ojcowskiego Parku Narodowego. Krótki spacer po tym olśniewającym miejscu dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń, ale wiedzieliśmy, że to nie wszystko, co mogło nas spotkać w ten słoneczny (jak dla odmiany) dzień. Wybraliśmy się do Krakowa, wjechaliśmy na Kopiec Kościuszki i tu czekała nas niespodzianka. Mieliśmy spotkanie z redaktorami stacji RMF FM, którzy opowiadali nam o swojej pracy i pokazali najważniejsze miejsca w budynku tej popularnej stacji radiowej. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. Zaraz po nim udaliśmy się do centrum Krakowa, aby cieszyć się kilkoma chwilami wolnego czasu. Każdy mógł robić to, na co miał ochotę – niektórzy zwiedzali Stare Miasto, inni zachwycali się zabytkami, kościołami i lokalną architekturą, a jeszcze inni spędzili czas robiąc zakupy czy też delektując się lokalną kuchnią w rozlicznych urokliwych kafejkach i restauracjach. Pełni wrażeń wróciliśmy wieczorem do domu.

W imieniu swoim i moich wychowanków dziękuję Pani Jadwidze Jarosz-Świdrak i Panu Jackowi Brzuzanowi za pomoc w organizacji tego wyjazdu i sprawowanie opieki nad młodzieżą, a dodatkowo Panu Jackowi za zrobienie pamiątkowych zdjęć.

Anna Mielniczek
Wychowawca klasy 2h