Erasmus+ z wizytą w Krakowie

8 grudnia 2016r. wyruszyliśmy w kierunku Krakowa razem z partnerami z Niemiec, Czech i Włoch. Podróż minęła bardzo szybko i towarzyszyły jej śpiewy wszystkich uczestników. Pierwszym punktem naszych atrakcji była Kopalnia Soli w Wieliczce. Wszyscy bardzo podekscytowani, udaliśmy się w trasę turystyczną. Mieliśmy możliwość zobaczyć m.in. niesamowite podziemne jeziora, unikalne solne rzeźby oraz majestatyczne konstrukcje, a naszą wędrówkę zakończył wyjazd prawdziwą górniczą windą na powierzchnię.

Bardzo zmęczeni, ale zmotywowani kolejnym punktem programu, musieliśmy zebrać siły podczas krótkiego przejazdu do centrum Krakowa. Na miejscu, podzieleni w międzynarodowe grupy, ruszyliśmy na spacer w kierunku Starego Miasta. Rynek Główny zrobił niesamowite wrażenie na naszych kolegach i koleżankach z zagranicy. Przeszliśmy przez Sukiennice, gdzie nie obeszło się oczywiście bez małych zakupów. Po drodze, opowiadaliśmy wszystkim krótkie historie na temat kościoła Mariackiego oraz całego miasta. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również Targi Bożonarodzeniowe odbywające się na Rynku, gdzie panowała magiczna atmosfera. W godzinach wieczornych zakończyliśmy naszą wycieczkę i udaliśmy się autokarem z powrotem do Leżajska.

Julia Pajączek 2a