Etap powiatowy XVIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. prof. Franciszka Lei

Etap powiatowy XVIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. prof. Franciszka Lei

17 lutego 2018 roku o godzinie 10.00 odbył się w ZST w Leżajsku etap powiatowy XVIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. prof. Franciszka Lei.

Rywalizacja odbywała się na dwóch poziomach. Poziom pierwszy grupuje uczniów klas trzecich gimnazjów i pierwszych szkół ponadgimnazjalnych,  a poziom drugi przeznaczony jest dla uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych.

W naszym powiecie wzięło w nim udział 39 uczestników z trzech szkół: Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku, Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku.

Wśród uczniów klas pierwszych drugie miejsce zajął Sebastian Król (ZLS Leżajsk). Na czwartym miejscu uplasowali się Tymoteusz Typrowicz i Krystian Gomula (obaj ZSL Leżajsk). Sebastiana i Tymoteusza do konkursu przygotowywała Małgorzata Karaś, a Krystiana Bogdan Wójtowicz.

Wśród uczniów klas drugich zwyciężył Łukasz Łobodziński. Drugie miejsce zajął Hubert Kycia, trzecie Jakub Mazur, czwarte Paweł Perlak, a piąte Mateusz Sałęga. Wszyscy z klasy 2 d z ZSL Leżajsk. Tych uczniów do konkursu przygotowywał Bogdan Wójtowicz.

24 marca 2018 w Rzeszowie odbędzie się etap rejonowy konkursu. Jeszcze nie wiadomo ilu uczniów naszej szkoły zakwalifikuje się do tego półfinału wojewódzkiego, ale liczymy na minimum jednego z klas pierwszych i co najmniej trzech z klasy drugiej.

Wyróżnionym uczniom i ich nauczycielom gratulujemy uzyskanego wyniku, a półfinalistom kolejnego sukcesu w Rzeszowie i awansu do finału wojewódzkiego.

Bogdan Wójtowicz