Europejski Dzień Języków w Chrobrym

Europejski Dzień Języków w Chrobrym

W środę 26 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji można było sprawdzić znajomość języków obcych na stoisku językowym, gdzie na zwycięzców czekały smaczne nagrody – mufinki królowały. Natomiast  w holu głównym prezentowali się nasi artyści w repertuarze wielojęzycznym. Nie zapomniano również o zwolennikach nowoczesnych technologii, dla których zorganizowano konkurs internetowy z wiedzy o krajach europejskich. Pierwsze miejsce w tym konkursie zdobyła Jolanta Kraśnianin z klasy 3h, druga nagroda powędrowała do Wiolety Potaczały z klasy 3h a trzecie miejsce zajął Konrad Kierepka z klasy 2d. Punktem kulminacyjnym w tym dniu było wyłonienie zwycięzcy konkursu na koszulkę z logo EDJ. Klasa 2b okazała się najbardziej kreatywna i zgarnęła główną nagrodę. Również w czasie lekcji języków obcych uczniowie mieli możliwość brania udziału w quizach i konkursach na temat języków obcych.

Środa była niezwykłym dniem zarówno dla uczniów sprawdzających swoją wiedzę językową jak i nauczycieli języków obcych naszej szkoły świętujących ten dzień razem z innymi krajami. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu i pomysłowości ten dzień był tak niezwykły.

Europejski Dzień Języków – międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

BZ