„Farewell, miss Iza” – czyli Lalka na deskach teatru Słowackiego

„Farewell, miss Iza” – czyli Lalka na deskach teatru Słowackiego

26 listopada 2021 uczniowie kl1b i 3b pod opieką pań: Elżbiety Naróg, Bożeny Zawadzkiej i Elżbiety Rup  udali się do Krakowa na spotkanie z wysoką kulturą.

Naszym celem był okazały gmach teatru im. Juliusza Słowackiego. Najpierw mieliśmy przyjemność pospacerować po teatrze zapoznając się z jego bogatą historią i teraźniejszością. Byliśmy w słynnej garderobie Juliusza Solskiego ,  poznaliśmy aspekty techniczne przygotowań spektaklu a nawet poczuliśmy się jak aktorzy stając na scenie.

Po zwiedzeniu teatru pełni wrażeń zasiedliśmy na widowni aby obejrzeć spektakl na podstawie powieści Bolesława Prusa „Lalka” . Interpretacja i forma, z jaką przedstawili ją aktorzy , nadała tej historii całkiem nowy, niepowtarzalny wydźwięk.

Emocje , które nam towarzyszyły podczas trwania widowiska zostaną z nami na długi czas.

Pełni wrażeń i mocno podekscytowani z żalem opuszczaliśmy Kraków.

Joanna Dadał 3b
Alicja Kostka 1b
Elżbieta Naróg