Finał Konkursu „Fizyczne Ścieżki”

Finał Konkursu „Fizyczne Ścieżki”

4 i 5 kwietnia 2019 r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku odbył się finał XIV edycji konkursu Fizycznych Ścieżek.

Do etapu kwalifikacyjnego z naszej szkoły przystąpiło trzy drużyny. W kategorii „Pokaz zjawiska fizycznego” pracę pt. „Komora mgłowa” przesłali Tomasz Wojnar i Dawid Grabowy, oraz pracę pt. „Infowirówka” – Kamil Szczęch i Sebastian Król. Oba zespoły otrzymały wyróżnienie.

W kategorii „Praca naukowa” do finału zakwalifikowali się Wojciech Kulpa, Konrad Karaba z pracą pt. „Czas zderzenia sprężystego”.

Drużyna naszych uczniów zaprezentowała swoją pracę przed Jury konkursowym, oraz wszystkimi uczestnikami konkursu. Nie zdobyliśmy tym razem zaszczytnego medalowego miejsca, konkurencja była duża, a wszystkie prezentowane prace były na bardzo wysokim poziomie.

Uczestnictwo w konkursie jest niezwykłym przeżyciem, prócz samej prezentacji uczniowie muszą odpowiedzieć na szereg trudnych wręcz szczegółowych i dociekliwych pytać członków Jury.

Podczas pobytu w Świerku, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z działalnością Instytutu, wysłuchać wykładu i zwiedzić reaktor jądrowy Maria, wieczorem zaś pospacerować po Warszawie.

Już dziś gorąco zachęcam uczniów do przyszłorocznej edycji konkursu „Fizyczne Ścieżki”!

Link dla zainteresowanych http://fizycznesciezki.pl/

Andrzej Majewski