Finał Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „PANGEA”

Finał Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „PANGEA”

Uczniowie naszej szkoły: Łukasz Łobodziński, Jakub Mazur, Gabriela Decowska, Konrad Żyrek oraz Paweł Szantula wzięli udział w krajowym finale Konkursu Matematycznego PANGEA, który odbył się 10 kwietnia 2017 roku w Warszawie. To ogromny sukces naszych uczniów.

Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnia Vistula już po raz 15 zorganizowały Konkurs Matematyczny PANGEA. Jest on corocznie przeprowadzany w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. Założeniem konkursu jest propagowanie matematyki wśród młodzieży.

Zadania finałowe w tym roku były bardzo trudne, ale dla najlepszych matematyków w kraju finał z oczywistych powodów musiał mieć duży poziom trudności. Uczniowie w ciągu 1,5 godz. rozwiązywali 30 zadań. Maksymalnie mogli uzyskać 120 punktów. Za błędne odpowiedzi przyznawano ujemne punkty. Nasi uczniowie rozwiązywali zadania do końca regulaminowego czasu.
Na oficjalne wyniki finału trzeba poczekać, ale już udział w finale jest sukcesem uczniów.

Finalistom jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!