Finał Wojewódzki Licealiady

Finał Wojewódzki Licealiady

Bieg przełajowy – bieg w terenie, najczęściej w lasach, na łąkach lub w innych miejscach, gdzie bieg jest naturalnie utrudniany przez przyrodę.

Podczas letnich igrzysk olimpijskich w 1912, 1920 i 1924 rozgrywano indywidualne i zespołowe biegi przełajowe. Biegi przełajowe aspirują do znalezienia się w programie zimowych igrzysk olimpijskich w 2018 roku.

W środę 24 października na obiektach Fundacji na rzecz kultury fizycznej i sportu w Kolbuszowej odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych – kategoria dziewcząt. W zawodach wzięło udział 12 zawodniczek z ZSL w Leżajsku w składzie :

1. Wiatr Gabriela
2. Baran Magdalena
3. Stępień Kinga
4. Siry Nina
5. Pigan Wioletta
6. Białkowska Julia
7. Baran Magdalena
8. Leniarta Agata
9. Hajder Aneta
10. Rachwał Aneta
11. Kuras Natalia
12. Mach Sabina

Zdobyły VIII miejsce w województwie to wielki sukces dla trenerów i szkoły.

DZIĘKUJEMY