Fizyka wokół nas – uczniowie klas matematyczno-fizycznych na Politechnice Rzeszowskiej

Fizyka wokół nas – uczniowie klas matematyczno-fizycznych na Politechnice Rzeszowskiej

W dniu 12 maja 2017 uczniowie z klasy 1d, 2c, 2d matematyczno-fizycznej po raz kolejny wzięli udział w XIX Pokazach z Fizyki organizowanych przez nauczycieli akademickich z Politechniki Rzeszowskiej i UMCS w Lublinie.

W programie pokazów znalazły się doświadczenia z zakresu cieczy i gazów, dynamiki bryły sztywnej , optyki geometrycznej oraz elektromagnetyzmu. Pasjonaci fizyki z naszej szkoły mogli podziwiać doświadczenia fizyczne niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych a niektórzy mogli osobiście razem z prowadzącym przeprowadzać eksperymenty.

Pokazy udowodniły, że fizyka to nauka stale obecna w naszym codziennym życiu. Mamy nadzieję, że zmobilizuje to uczniów do zgłębiania problemów fizycznych.

Opiekunowie:
Agnieszka Burda, Agnieszka Kolano, Andrzej Majewski, Elżbieta Naróg