Gimnazjaliści w „Chrobrym”

Gimnazjaliści w „Chrobrym”

19 maja 2017 roku Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku zorganizował wielki piknik edukacyjny.

To było wspaniałe wydarzenie skierowane do uczniów kończących gimnazjum. Wielu z nich odwiedziło leżajskie LO i wielu być może zadomowi się w nim na kolejne lata. Przyszli wychowankowie dowiedzieli się, jakie przedmioty są brane pod uwagę w kontekście egzaminu gimnazjalnego i przyjęcia do szkoły. Odwiedzający poznali dyrekcję, pedagogów oraz nauczycieli, którzy w przyszłości będą ich uczyć. Podczas tego szczególnego dnia nauczyciele byli do dyspozycji gimnazjalistów i odpowiadali na ich pytania związane z dalszą edukacją w „Chrobrym”. Sale lekcyjne zostały przygotowane tematycznie, m.in. w zakresie przedmiotów i specyfiki danego kierunku. ZSL to klasy liceum i technikum, dlatego uczniowie zapoznali się z różnymi typami i kierunkami szkół ponadgimnazjalnych. Przyszli podopieczni mogli wziąć udział w pokazach z matematyki, informatyki, fizyki, chemii i biologii. Czekały na nich quizy z języków obcych, koncert muzyczny Zespołu „Labirynt” oraz popisy taneczne cheerleaderek. Gimnazjaliści obserwowali tworzenie szkolnej gazetki, udzielali wywiadów i brali udział w różnorodnych ćwiczeniach i konkursach sportowych. Nie zabrakło także akcentów kulturalnych, występów teatralnych oraz zawodów zorganizowanych przez klasy wojskowo – ratownicze, którym towarzyszyli strażacy, policja i ratownicy z pogotowia ratunkowego. Występy uzdolnionych licealistów przekonywały wyjątkowych gości, że uczniowie z „Chrobrego” świetnie godzą naukę na wysokim poziomie z pozalekcyjnymi zajęciami rozwijającymi ich pasje. Wspaniałą reklamą szkoły okazali się dla gimnazjalistów uczniowie i absolwenci, którzy opowiadali młodszym kolegom i koleżankom o zaletach nauki w tej właśnie szkole.

Zespół promocyjny.