Humaniści na UMCS w Lublinie

Humaniści na UMCS w Lublinie

21 lutego klasa humanistyczno-prawna wybrała się na Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej do Lublina z okazji 11edycji Dnia Historyka. Mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach historycznych dotyczących: historii w grach komputerowych oraz imprez masowych w PRL-u, a następnie wysłuchaliśmy ciekawych wykładów, które poruszały różnorodne tematy. Naszym zdaniem najciekawsze  były dwa: Kobieta chłopska w Polsce przedrozbiorowej oraz Powojenne podziemie antykomunistyczne. Po skończonych wykładach w głowach uczniów pozostała nowa, niesamowita wiedza oraz chęć zagłębiania poznanych tematów.  Niestety pogoda nie dopisała, i nie mieliśmy okazji zwiedzić Lublina.

Wyjazd odbył się pod opieką B. Gurdziel oraz M. Wlaź.

Laura Rymarz, Mikołaj Kusy, kl. 1GG