III Regionalny Konkurs Języka Angielskiego

III Regionalny Konkurs Języka Angielskiego

28 lutego 2020r. troje uczniów naszej szkoły (którzy zdobyli największą liczbę punktów w etapie szkolnym) – Mariia Onyshchenko z kl. 1AP, Weronika Misiak z kl. 3F, Jakub Rup z kl. 2H – wyjechało razem z opiekunami na etap regionalny konkursu języka angielskiego organizowany przez Zakład Filologii Instytutu Humanistycznego Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu. Etap regionalny obejmował część pisemną (test leksykalno-gramatyczny z elementami wiedzy z zakresu literatury i kultury krajów anglosaskich) i ustną (rozmowa z komisją konkursową na wylosowany temat). Po części pisemnej do finału przeszedł Jakub Rup, który ostatecznie zajął 4 miejsce.

Ponadto uczniowie wzięli udział w spotkaniu z dr hab. Elżbietą Rokosz-Piejko z Uniwersytetu Rzeszowskiego, która opowiedziała o pracy tłumacza i tłumaczeniu idiomów z polskiego na angielski.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom i życzymy powodzenia w zbliżających się konkursach językowych!

Paulina Grzenkowicz
Bożena Zawadzka