III Wojewódzki  Festiwal Języka Rosyjskiego

III Wojewódzki Festiwal Języka Rosyjskiego

27.02.2019 r. w Instytucie Filologii Rosyjskiej odbył się kolejny Festiwal Języka Rosyjskiego, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży województwa podkarpackiego. W tegorocznej edycji udział wzięło prawie 130 uczniów różnych typów szkół, studentów oraz wielu sympatyków języka i kultury rosyjskiej. Uczestnicy przystąpili do trzech konkursów językowych, testu wiedzy na temat współczesnej Rosji oraz zaprezentowali swoje zdolności wokalne, muzyczne i taneczne podczas konkursu piosenki rosyjskiej. Ponadto uczniowie i zaproszeni goście wysłuchali wykładu w języku rosyjskim, uczestniczyli w degustacji potraw kuchni rosyjskiej, a także zapoznali się z działalnością Koła Naukowego Rusycystów Sekcji Slawistycznej.

W konkursie piosenki rosyjskiej I miejsce zajęła Wiktoria Bucior z klasy I F, natomiast w leksykalno-gramatycznym II miejsce wywalczyła Yelyzaveta Yedelieva z klasy I TL, a III miejsce – Polina Yastebilova z klasy I TL.

Aleksandra Zdulska