Jasełka i Wigilia szkolna

Jasełka i Wigilia szkolna

Święta Bożego Narodzenia to moment strojenia choinki, śpiewania kolęd. To także czas na inscenizacje przedstawień bożonarodzeniowych. W tym roku, nie po raz pierwszy zresztą w historii naszej szkoły, w role aktorów odgrywających jasełka wcielili się nauczyciele. Zazwyczaj w czasie szkolnych inscenizacji pedagodzy znajdują się za kulisami. Tymczasem podczas tegorocznego przedstawienia to właśnie oni pojawili się na scenie. Wcielając się w postacie z szopki bożonarodzeniowej oraz świętych, którzy przyszli oddać hołd Bożemu Dziecięciu, przenieśli nas do Betlejem.

Wszyscy zaproszeni goście, przedstawiciele władz miasta i powiatu z Panem Starostą Markiem Śliżem na czele, emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie, gorąco oklaskiwali aktorów, którzy z nie małą tremą odegrali swoje role.

Dopełnienie miłego, świątecznego nastroju stanowiły kolędy i pastorałki wykonane przez uczniów i szkolny chór.

Po zakończeniu występu przyszedł czas na życzenia świąteczne. Było dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd oraz wigilia z barszczem, rybą i pierogami. Atmosfera była piękna, wzruszająca i bardzo rodzinna.

ks. Piotr Zawadzki
Fot. S. Majcher