Klasa 4dp na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej

Klasa 4dp na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej

21 kwietnia klasa 4dp o profilu matematyczno- informatycznym udała się z wizytą na Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej gdzie uczestniczyła w wykładach z informatyki oraz  pokazach i eksperymentach naukowych, zwiedziła wydział i zapoznała się z  ofertą edukacyjną i zapleczem dydaktycznym uczelni.

Uczniowie zapoznali się z wyposażeniem  laboratorium dydaktycznego wirtualnej rzeczywistości VR gdzie za pomocą  dedykowanych gogli Virtual Reality oraz odpowiednio przygotowanego sprzętu komputerowego mogli zapoznać się modelowaniem obiektów z wykorzystaniem programów 3D oraz aplikacjami i grami z wykorzystaniem techniki wirtualnej rzeczywistości.

Następnie klasa wzięła udział w wykładzie „Bazy danych -SQL”, który poprowadził dr inż. Paweł Dymora. Uczniowie obejrzeli również  pokazy i eksperymenty naukowe oraz prezentacje kół naukowych, a szczególną uwagę zwróciła  firma Aptiv której innowacyjne systemy pomagają tworzyć bezpieczniejszą, bardziej ekologiczną i lepiej skomunikowaną przyszłość. Uczniowie poznali system sterowania gestami dla motoryzacji oraz technologie aktywnego bezpieczeństwa.

A w drodze powrotnej do domu udało nam się zaobserwować lądujący w Jasionce ….

Bogusława Kotwica i Jacek Brzuzan