Kolejny sukces naszych matematyków

Kolejny sukces naszych matematyków

Już 3 lutego 2019 roku w Przemyślu odbędzie się półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”.

Trzystopniowa ogólnopolska olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” realizowana jest w zakresie pięciu przedmiotów: matematyki, fizyki, informatyki, chemii i geografii z elementami geologii. Jest odmianą olimpiad tradycyjnych mającą na celu pogłębienie wiedzy z przedmiotów uwzględnianych przy rekrutacji na AGH i lepszego przygotowania młodzieży do podjęcia studiów technicznych. Laureaci tej Olimpiady są przyjmowani na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość o awansie do finału w Krakowie jedenaściorga młodych matematyków uczniów z Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku. Są nimi: Sebastian Król, Grzegorz Kozyra, Łukasz Pysz, Maryla Leszczak, Julia Serkis, Jakub Mazur, Łukasz Czarniecki, Łukasz Łobodziński, Paweł Perlak, Hubert Kycia, Mateusz Sałęga.

Uczniom i ich nauczycielom: Monice Sudoł, Małgorzacie Karaś i Bogdanowi Wójtowiczowi, serdecznie gratulujemy i życzymy awansu do wiosennego finału w Krakowie oraz sukcesu w postaci indeksów na dowolny kierunek studiów AGH.

B. Wójtowicz.