Konferencji Szkoła Przyszłości – Jak skutecznie się uczyć

Konferencji Szkoła Przyszłości – Jak skutecznie się uczyć

Sebastian Niźnik – uczeń klasy 3D, 29 marca wziął udział w Konferencji Szkoła Przyszłości – Jak skutecznie się uczyć? która odbywała się w budynku Sejmu RP.

Organizatorami konferencji byli: Rada Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Parlamentarnym Zespołem ds. Wspierania Młodzieżowych Rad.

W Konferencji oprócz młodzieży i nauczycieli z całej Polski udział wzięli m.in. Wicemarszałek Senatu Maria Koc, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, Poseł na Sejm RP prof. Jacek Kurzępa, Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji Jadwiga Mariola Szczypiń, Dyrektor Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji dr Paweł Poszytek, Dyrektor Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego w Ministerstwie Edukacji Narodowej Joanna Wilewska.

Konferencję uświetnili również Goście Specjalni:

Radek Kotarski– twórca m.in. kanału „Polimaty” oraz programu „Podróże z historią”, propagator treści i programów edukacyjnych, który zaciekawił wszystkich uczestników konferencji swoją prelekcją.
Arlena Witt – autorka kanału “Po Cudzemu”, która pokazuje i przekonuje, że nauka języka angielskiego może być przyjemna i skuteczna, swoim wystąpieniem zainspirowała wielu młodych ludzi.
Patrycja Obara – mówczyni, trenerka biznesowa, artystka, która w panelu dyskusyjnym opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z uczeniem się.

Podczas konferencji omawiany był temat dotyczący skutecznych metod uczenia się oraz ich promocji, a także debatowano o tym jak powinna wyglądać “Szkoła Przyszłości”.