Konkurs fizyczny “Fizyczne ścieżki”

Konkurs fizyczny “Fizyczne ścieżki”

„Fizyczne ścieżki”  to konkurs prac doświadczalnych z fizyki organizowany przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku oraz Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk.

Część finałowa konkursu odbyła się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 14-15 kwietnia 2018r. „Fizyczną ścieżkę”  pokonał nasz uczeń z klasy Id Tomasz Wojnar, który zbudował i zaprezentował urządzenie wprawiające w stan lewitacji niewielkie przedmioty o własnościach magnetycznych. Ostatecznie Tomasz nie zajął zaszczytnego podium medalowego ale zdobył cenne doświadczenie. Prezentowane prace finalistów były na wysokim równym poziomie. Zabrakło nieco szczęścia, a także doświadczenia w publicznym wystąpieniu na scenie.

Mamy nadzieję, że Tomasz oraz inni zachęceni uczniowie przystąpią do przyszłorocznego konkursu. Dla pokrzepienia serc przypomnę iż w ubiegłorocznej edycji konkursu Michał Majewski, dziś uczeń klasy 2d zajął I miejsce.

Andrzej Majewski